The Shadow Over Providence: Enhanced Edition

The Shadow Over Providence senaryosunun yeni versiyonu satışta!

Chaosium, 2019’da Providence Rhode Island’da yapılmış olan NecronomiCon etkinliği için “The Shadow Over Providence” adında bir senaryo yayınlamıştı. Epeydir dikkatimi çeken bir sorun vardı ve görünen o ki, Chaosium bunu düzeltmek için uğraşıyor. 7th Edition’ın çıktığı zamandan beri kitapların bazıları siyah-beyaz ve eski versiyonların etkisinde kalmış bir tasarıma sahipti. Bazı 7e kitaplarının kapakları bile 6e kapaklarıyla aynı tasarıma sahip. Buna verebileceğim en iyi örneklerden biri, Nameless Horrors senaryo antolojisidir. O antoloji tamamen eski tarzda bir tasarıma sahipti, ama The Shadow Over Providence güncel tasarıma sahip olsa da sayfaları renksizdi ve öyle olması da benim için irrite edici bir durumdu. Şimdi daha güzel görünümlü bir versiyonla piyasaya tekrar geliyor.

Oyundaki Milton Oteli, oyuna güzel bir tat vermek için Rhode Island’daki Biltmore Oteli‘nden esinlenerek tasarlanmıştır. Senaryo, otelin inşaasından 6 yıl sonra, 1928 yazında geçmektedir ve ideal olarak üç oyuncu için hazırlanmıştır, ama ekstra karakter eklenmesine de açıktır.

Mısır’dan gelen ve 18. Hanedanlık Dönemi’ne ait kalıntıların katılımcılarla buluşacağı bir sergi düzenlenecektir ve birbirinden değerli eşyaların arasında Kral Tutankhamun’un mezarı ve Ibnhotep’in kalıntılarını barındıran çömlek gibi özel eşyalar vardır. Bu özel gösterime katılacak olan karakterler de kendilerini çok ilginç bir araştırmanın içinde bulacaklar.

Spoiler vermeden daha fazla detaya giremediğim ve henüz oynatmadığım için oyun sürecini kestiremediğim bu oyunla ilgili detaylara genel olarak baktığımda, ortada hoş bir senaryo olduğunu görebiliyorum. Belli bir kırılma noktası var ve o noktaya gelene kadar oyuncularınıza diledikleri kadar rol yapma ve çevredeki diğer karakterleri gözlemleme veya tanımaya çalışma imkanı verebileceğiniz bu dedektiflik senaryosunu aldığınız zaman, yanında hazır karakterler, Keeper için materyaller ve oyuncular için handoutlar da bulunmakta. Handoutların içindeki görselleri PDF okuyucunuz yardımıyla rahatlıkla çıkarıp VTT ortamına geçirebilirsiniz. Şimdilik gördüğüm tek dezavantaj, oyunun standalone bir senaryo olarak yayınlanması. Böyle ürünler yerine kalın bir antoloji kitabı olmasını tercih ederdim.

Jon Hook tarafından hazırlanan 42 sayfalık bu Call of Cthulhu macerasını edinmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz:

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.