Chaosium Haberleri

Önümüzdeki duyurulmuş Chaosium içerikleri!

Herkese merhaba!

Bir önceki gönderide size Alone Against The Static’ten bahsetmiştim. Şimdiyse Chaosium’un gelecek projelerine dair ufak bilgiler vereceğim.

Alone Against The Static

4 Aralık’ta çıkan bu kitapla ilgili gerekli bilgiyi daha önce vermiştim. Yine de sitesinden fiziksel olarak satın alabileceğinizi ve böylece anında PDF’ine erişim hakkınız olacağını hatırlatmak istiyorum.

Horror on the Orient Express: Boardgame

Call of Cthulhu’nun ikonik campaigni Horror on the Orient Express, kısa süre sonra karşımıza bir boardgame olarak çıkacak. Londra’da başlayan ve İstanbul’a kadar uzanan bir yolculuğu konu alan macera, başka bir formatta yine bizimle olacak. İlk sürümü 1991 (oha benimle yaşıtmış lan!), ikinci sürümü 2014’te yayınlanmış olan macera; en son iki ciltlik bir kitap seti olarak piyasaya çıkmıştı ve üzerine bir sürü oyun materyali de çıkış yapmıştı. Bu sebeple böyle bir oyunun nasıl bir boardgame’e sıkıştırılacağını gerçekten merak ediyorum. Projeyi Kickstarter üzerinden takip edebilirsiniz.

Pendragon: Player’s Handbook ve The Grey Knight

1985’ye ilk sürümü yayınlanan, sonrasında yayın hakları Green Knight Publishing, White Wolf ve Nocturnal Media’ya geçtikten sonra tekrar Chaosium’a dönen Arthurian dönemi şovalyelik oyunu Pendragon, altıncı sürümüyle piyasaya gelecek. Sene içerisinde önce önizleme dökümanı, sonra Starter Set çıkarmış olan oyun, tam sürümüyle ilk çeyrekte bizlerle olacak. Bir Player’s Handbook ve bir campaign kitabı olarak The Grey Knight ile karşılaşacağız.

Image Image

Call of Cthulhu: Arkham

Call of Cthulhu için bir yeni duyuru ise yeni Arkham içeriği. 2024’ün başlarında çıkışını göreceğimiz Arkham kitabı, Arkham Unveiled serisinin bir parçası olarak karşımıza çıkacak ve bize bu habis şehirle ilgili geniş detaylar verecek.

Her şeyden önce kitabın içeriği bir sandbox campaign setting olacak.
İçerisinde Arkham ve Miskatonic Üniversitesi’nin geçmişini öğreneceğiz.
9 mahalle ve 290’dan fazla konumun tanıtımı bulunacak.
Arkham karakterleri için yeni kurallar ve yetenekler olacak.
80’den fazla tamamen detaylandırılmış NPC bulunacak.
Oyunlarınızda kullanabileceğiniz dedikodular ve söylentiler olacak.
Bir sürü mahalle ve sokak haritaları, önemli konumların kat planları olacak.
Bir tanesi Keeper için, diğeri oyuncular için iki büyük Arkham şehir haritası bulunacak.
Poster ebatlarında bir Arkham Advertiser gazete propu olacak.

Oldukça dolu olan bu kitabın Roll20 modülü şimdiden ön satışta.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.