Site Güncellemesi

Aralık 2023 – Site Güncellemesi

Herkese merhaba!

Çok uzun bir zamandır sitede doğru düzgün hiçbir güncelleme yapmıyordum, bundaki en büyük etken insanların video içeriklerini tüketmeye daha elverişli olmasıydı.
Ancak, artık siteyle daha fazla ilgilenmeye ve daha fazla yazılı içerik paylaşmaya karar verdim. Bu yüzden de siteyi biraz elden geçirdim.

Her şeyden önce, son birkaç sene içerisinde çok fazla şey yaşandı ve bu sayede elime çok değişik fırsatlar geçti. Site olduğu yerde sayarken, YouTube kanalı yeni içeriklere sahip olmayı başardı. Bunun için videoları takip eden, izleyen, beğenen ve paylaşan herkese teşekkürlerimi sunarım.

Siteyle ilgili planlara gelecek olursak…
Sitede uzun uzun sistem ve setting anlatımları yerine RYO haberleri, tecrübe paylaşımları ve inceleme yazmayı düşünmekteyim. YouTube’daki videolar daha çok tanıtım ve öğretim amaçlı olmaya devam ederken, sitede biraz daha kritik yapmak daha doğru olacak gibi geliyor. Ayrıca, siteyi tekrardan aktif bir hale getirmek ve bu sırada da yazı yazma dürtülerimi de giderebilmek gibi bir planım var. Bunlardan bahsederken bazı temel sorulara da cevap vereyim:

  1. Sosyal medyaları açmayı düşünmüyorum. Bunun en birinci sebebi, ilgilenecek kadar zaman ayıramayacak olmamdır. Sosyal medya yönetimi artık tam zamanlı bir iş olduğu ve sürekli olarak aktif bir şekilde ilgi istediği için, tek başıma gösterebileceğim efor yalnızca mikro bir süreliğine ivme kazandıracak, sonrasında her şey eski sessizliğine dönecektir. Bu konuda yardımcı olacak birini bulana kadar (ki, böyle bir arayışta da değilim doğrusu) sosyal medyalarla uğraşmayacağım.
  2. Discord sunucusuna erişimi kapattım. Direkt olarak silmeye gönlüm el vermedi, nitekim 2016’dan beridir var olan bir sunucudur kendisi. Sunucuyla ilgili birtakım fikirlerim var, ama muhtemelen 2024’ün ilk günlerinde faaliyete geçireceğim. O vakte kadar Discord sunucumuz yokmuş gibi düşünebilirsiniz.
  3. Satıştaki Türkçe dökümanları kaldırdım. DriveThruRPG üzerinden Black Dragon Tomes adı altında, yeni içeriklerime ulaşabilirsiniz.
  4. Gerek Actual Play olsun, gerek sitede yazı yazmak olsun, yanıma ikinci birini aramamaktayım. Bunun sebebi de, insanlara düzenli ve özenli iş çıkarmaları konusunda güvenmiyor olmamdır. Eğer haksız olduğumu düşünüyor ve hem bana yardım etmek hem de RYO sektörünün bir parçası olmak istiyorsanız, admin@draconism.com adresinden bana ulaşabilirsiniz. Ama baştan söylemem lazım; birkaç D&D oynamış, iki FATE oynamış arkadaşların pek şansı yok.
  5. Bir okul veya topluluğa bağlıysanız, etkinlikler için iletişime geçebilirsiniz. Etkinliklerde GM’lik yapmaktan ziyade, oyun yöneticisi ve oyuncu atölyeleri düzenlemeyi, anlatım ve tanıtım yapmayı tercih ederim.
  6. Türkçe olarak oyun oynatmayı bıraktım, oyuncu aramıyorum. Ekibinizle gelirseniz, mevcut programımda boşluk varsa bir şeyler yapabiliriz. Oturum başı sabit ücret talep ediyorum, maksimum 5 oyuncu kabul ediyorum. Ücreti istediğiniz gibi bölüşebilirsiniz.

Evet arkadaşlar, durumlar belirttiğim şekildedir.

Şu sıralar haftanın neredeyse her günü en az 1 oyun oynatmaktayım ve artan zamanı online veya offline olarak sosyalleşmeye harcamayı deniyorum. Kafamın biraz daha rahatlayacağı bir yakın gelecekte, üzerinde çalışmakta olduğum projeleri tamamlayarak yeni kitaplar yayınlayacağımı da eklemek istiyorum.

Sanıyorum ki şimdilik bu kadar.
Bir sonraki videoda yazıda görüşmek üzere!

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.