3 Yeni Crowdfunding Projesi

Yeni projeler gelmeye devam ediyor!

2024’ün ilk çeyreğini kapadığımız şu günlerde, proje üzerine proje gelerek TTRPG takipçilerini zorda bırakıyor!

Kickstarter ve Backerkit, özellikle şu sıralarda oldukça aktif bir şekilde popüler yayımcıların içeriklerini barındırıyor. Saymaya başlasam epey sürer, ama sizinle paylaşmak istediğim üç tane spesifik proje var.

ZWEIHÄNDER RPG Reforged Edition

Zweihänder, 2017’de piyasaya çıktığından beridir karanlık ve sert fantazya tutkunlarının ilgi odağı oldu. Tabi bununla birlikte, korsan paylaşımlara karşı aldığı aşırı sert tavırla da internetin derinliklerinde kendinden bahsettirdi. Şu vakte kadar Zweihänder 1e, Zweihänder Revised ve Zweihänder Starter Kit olarak üç versiyon yayınlamış olan oyun, Reforged Edition ile daha derli toplu ve modern RPG anlayışına biraz daha yakın bir versiyon yayınlamayı planlıyor. Kickstarter’dan duyurusunu yapan bu proje ne zaman başladı bilmiyorum ama, şu anda 18 günü kaldı. Günümüzün önemli mevzularından biri olan VTT desteği konusundaysa, Roll20 ve FoundryVTT desteğini spesifik olarak belirtmiş olduklarını da ekleyeyim.

Proje sayfası ve detaylar için BURAYA TIKLAYIN!

Coriolis: The Great Dark

Kayıp ufukları keşfetme macerası olarak karşımıza çıkacak olan Coriolis: The Great Dark, 19 Mart’ta projeyi Kickstarter üzerinden açtı ve 24 saat dolmadan hem hedefine, hem de ilk 8 stretch goal’a (buna Türkçe olarak ne demem gerektiğini bilemedim) erişmeyi başardılar. Önceki yazının üzerine şunu diyebilirim ki, bu yeni Coriolis ile tamamen yeni bir storyline başlayacak ve anladığım kadarıyla temel Coriolis ile TGD arasında birtakım farklılıklar da olacak. Bununla birlikte, temel Coriolis’te göremediğimiz GM Screen ve özel zar seti gibi eksiklikler de bu sette giderilmiş durumda. Oyun mekaniklerine uygun bir zar seti ve yine güzel bir artworke sahip olan bir GM Screen, Coriolis’in eksiklerini giderir nitelikte. VTT desteği olarak, The One Ring dışında neredeyse bütün oyunların FoundryVTT desteği aldığını biliyoruz. Artık bununla birlikte Alchemy RPG desteği geleceğini de bu projeyle kesinleştirmiş oldular. Önceki oyunların Alchemy desteği de Alchemy’nin roadmap’inde yer almaktadır.

Proje sayfası ve detaylar için BURAYA TIKLAYIN!

Knights of Dust and Neon

Bir proje de, artık Kickstarter’ı umursamayan ve maalesef ki online oyuncuları çok da düşünmeyen Monte Cook Games’ten geliyor. Bu proje, içinde üç farklı oyun barındırıyor: NEON RAIN cyberpunk temalı ve teknoloji, mega şirketler ve sokak mücadeleleriyle dolu bir oyun; HIGH NOON AT MIDNIGHT vahşi batı, teknoloji, korku ve büyü konseptlerini bir araya getiren (adeta Deadlands 🙂 ) bir oyun; ve GUNSLINGER KNIGHTS ise benim biraz Preacher çizgiromanı, biraz da From Dusk Till Dawn serisi tadını aldığım bir konsepte sahip bir oyun. Hiçbir VTT desteği vermemekte ısrarcı olan Monte Cook Games’in TTRPG’nin Nintendo’su olma hevesini çok da anlamış değilim doğrusu. Oyunlarında güzel konseptler kullanıyor olsalar da, hem güzel add-on, hem düzgün stretch goal ortaya koyamıyor olmaları, artık MCG oyunlarını uzaktan izleyeceğim (Invisible Sun hariç!) anlamına geliyor.

Proje sayfası ve detaylar için BURAYA TIKLAYIN!

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.