ENnies ve Modiphius

ENnies’te Modiphius’un öne çıkan ürünleri!

Herkese merhaba! Geçtiğimiz haftasonu, dünyanın en büyük masaüstü rol yapm oyunları etkinliği olan GenCon gerçekleşti. Bizim ülkemizde bu tarz büyük etkinlikler maalesef gerçekleşemiyor, biz de doğal olarak haberlerini takip ediyoruz.

GenCon’un en önemli olaylarından biri de EN World RPG Ödüllerinin dağıtılmasıdır. Kısaca rol yapma oyunları için Grammy veya Oscar gibi düşünebilirsiniz. Aslında bununla ilgili haber yapmamıştık ama oylama için Discord sunucumuzda bir duyuru geçmiştik. Şimdi de sizinle, bizden desteğini esirgemeyen Modiphius’un öne çıkan ürünlerini paylaşacağız.

KULT: Divinity Lost

Gümüş ENnie Ödülü: En İyi Yazım
Gümüş ENnie Ödülü: En İyi Kapak Görseli

KULT: Divinity Lost‘ta, çevremizdeki dünya bir yalandan ibarettir.

“İnsanlık, kendi tutsakları tarafından bir ilüzyonun içine hapsolmuştur. En yüksek gökdelenlerimizden bile Metropolis’in büyük hisarlarını görmemekteyiz. Saklı merdivenlerden inilen mahzenlerdeki çığlıkları duyamamaktayız. Kayıp geçitlerde, eski Tanrılar için kurban edilen zavallı ruhlara ait kan ve yanık et kokularını alamamaktayız. İzole ve yalnız hissetmekteyiz ve de içine düştüğümüz bu şehrin karanlığında başımıza bir şey gelmemesi için saklanmaya çalışıyoruz.”

 

Forbidden Lands – Raven’s Purge

Altın ENnie Ödülü: En İyi Kartografi
Gümüş ENnie Ödülü: Yılın Ürünü
Gümüş ENnie Ödülü: En İyi Ürün Değerleri

Forbidden Lands, fantazya temalı rol yapma oyunlarına yeni bir soluk getiriyor. Bu hayatta kalmalı açık-dünya rol yapma oyununda birilerinin sürekli göreve gönderdiği kahramanlar değilsiniz – onun yerine, bu lanetli dünyaya kendi izini bırakmaya çalılan yağmacılar ve düzenbazlarsınız. Kayıp mezarlar bulacak, korkunç canavarlarla savaşacak, yabani toprakları dolaşacak ve, ömrünüz buna yeterse, uğruna savaşmak isteyeceğiniz bir kaleniz olacak.

Raven’s Purge, Forbidden Lands RYO için hazırlanmış epik bir uzun soluklu oyun modülüdür ve sevilen fantazya yazarı Erik Granström tarafından yazılmıştır. Raven’s Purge oyuncuların takip etmesinin beklendiği çizgisel bir hikaye gidişatına sahip değildir. Bunun yerine birçok efsane, lokasyon, karakter ve olaya sahiptir ve oyuncular bunlarla farklı şekillerde etkileşime geçebilirler.

Symbaroum: Monster Codex

Altın ENnie Ödülü: En İyi Düzen ve Tasarım
Gümüş ENnie Ödülü: En İyi İç Görseller

Symbaroum Monster Codex yerleşkeleri, ormanları ve vadileri olduğundan daha da tehlikeli kılıyor! Yüzden fazla yaratık, canavar ve garabet bu kitapta bir araya geldi. Bazıları iyi bilinir, diğerleriyse efsanelerde ve peri masallarında bahsedilir; bazılarının bitmek bilmeyen açlığı vardır, diğerleri pazarlığa açıktır; bazıları detaylıca tasvir edilir, diğerlerinin kısa tanıtımları vardır. Kendi yaratıklarınızı yaratma rehberiyle birlikte, bu kitap size masa başında yüzlerce saat harcatacak içeriğe sahiptir!

 

World Anvil Worldbuilding & Campaign Management Platform

Altın ENnie Ödülü: En İyi Destek/Aksesuar – Dijital

World Anvil, oyun yöneticilerinin, yazarların, içerik sağlayıcıların ve oyuncuların dünyalarını inşa edebilecekleri, düzenleyebilecekleri, hakkında yabilecekleri ve haritalandırabilecekleri online bir dünya yaratma platformudur.

World Anvil, kullanıcılarına interaktif harita tasarlama, zaman çizgisi takip edebilme gibi birçok gereç sağlamaktadır ve birçok pratik özelliğiyle de dünyanızla ilgili her şeyin elinizin altında olmasını sağlar. 350.000’den fazla ve hala artmakta olan dünya yaratıcısıyla birlikte World Anvil, sizin gibi düşünen insanlarla etkileşimde olmanızı ve kendi dünyanızı tüm dünya ile paylaşabilmenizi sağlamaktadır.

Modiphius, gerçekten değişik, güzel ve ilgi çekici ürünlere ev sahipliği yapıyor. Fırsatını buldukça bir bakmanızı, kontrol etmenizi tavsiye ediyorum.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.