Chaosium Haberleri – Haziran’24

Haziran sonu Chaosium haberleri

Herkese merhaba!

Bir süredir aktif olarak yazı paylaşamamıştım, ama yeni içeriklerin yakında olduğunu haberlememden zarar gelmez sanırım.

Cults of RuneQuest: The Lunar Way

Önceki aylarda RuneQuest’in Cults of RuneQuest adında bir seriyle, oyundaki inanç kavramı ve tanrılar üzerine derin bir kaynak serisi çıkarmakta olduğundan bahsetmiştim. İki ay kadar önce, serinin beşinci kitabı The Lunar Way çıkışını yaptı. Chaosium, inceleme amaçlı kitabın bir kopyasını gönderdi, ama kargo iki aydır beklemede olduğu için şu anda aktif olarak bir içerik paylaşamıyorum, ama diyebilirim ki bu kitap, Lunar Empire kültürü ve inancını ele alarak Kızıl Tanrıça ile bağlantılı tanrılar ve bu tanrıların yolundan giden Lunar Way üzerinedir.

Pendragon 6E

Chaosium’un ikonik ve diğer oyunların biraz gölgesinde kalmış oyunu Pendragon, yeni versiyonuyla çıkışını gerçekleştirdi. Daha önceleri Starter Set ile geleceğini müjdeleyen Pendragon’un Core Rulebook ve The Grey Knight isimli macera kitabı hem fiziksel hem de dijital olarak platformlarda yerini aldı. Merlin, Kral Arthur ve Excalibur’un döneminde geçen bir şovalyelik oyunu olan Pendragon, alışılmışın biraz dışında ve eskiye biraz daha dönük bir low-fantasy atmosfer sunuyor. The Lunar Way ile aynı kargoda gelmesini beklediğim bu kitapların tanıtımını da en kısa sürede YouTube’da bulacaksınız.

The Order of the Stone

RuneQuest ve Pendragon’dan sonra, Arkham kaynak kitabı üzerine gelen ilk Call of Cthulhu içerik haberi, üç bölümden oluşacağı dışında bir bilgi paylaşılmamış olan yeni campaign kitabu, The Order of the Stone. Bana biraz Harry Potter kitap ismi tadı vermiş olsa da, içinde ilginç şeyler olacağını biraz tahmin eder gibiyim. Detaylarını veya çıkışını Halloween zamanında öğreneceğimiz bu kitabın, bir Arkham macerası olma potansiyeli bana oldukça yüksek geliyor. Böylece aslında piyasaya çıkan Arkham kaynak kitabını da destekleyen ve sinerji yaratan güzel bir içerik elde edebiliriz. Öte yandan kapak ne dönemle ilgili, ne de konumla ilgili yeterli düzeyde ipucu veriyor. Bu da merak seviyesini arttıran bir durum. Zamanla yeni bilgiler açık edilirse en hızlı şekilde sizlerle paylaşacağım.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.