Black Void RYO Çıktı!

Yaratıcı ve yeni bir karanlık fantazya RYO kitabı çıktı!

Modiphius, Christoffer Sevaldsen‘ın yeni karanlık fantazya temalı rol yapma oyununu satışa çıkardı.

Oyun kural kitabı, uzun soluklu macera kitabı, oyun yöneticisi ekranı (Arbiter’s Screen) ve oyuna özel, Q-Workshop tarafından üretilmiş 1d4, 1d6 ve 1d8 zarlarıyla piyasaya çıktı.

Black Void’i fiziksel ve dijital olarak Modiphius’un sitesinden bulabilirsiniz; aynı zamanda, DriveThruRPG üzerinden de kural kitabını ve macera kitabını dijital olarak satın alabilirsiniz.

Black Void: Core Book

“İnsanlığın Yıkılışı ve Dirilişi Üzerine Bir Karanlık Fantazya”

Babil’in dünyadaki en büyük şehir olduğu günlerde, insanlık görkemden, sonsuzluktan ve kainatın korkularından bihaber bir şekilde yaşıyordu. Dünyada gerçekleşen felaketler sonrasında gerçeklikle Void arasındaki engel parçalanmaya başladı ve varoluşun hakikati açığa çıktı. İnsanlar bir kurtuluş ararken, gerçekleşen Void selleri yüzünden yurtlarından ayrı düştüler ve kurtulabilenler yıldızlara dağıldılar. Çoğu kaybolup gitti ve insanlık yok oluşun eşiğine geldi. Aradan geçen onlarca yılda sağ kalanlar, umarsız dünyalarda hayatta kalma mücadelesi verdi. Bazıları bir şekilde bu yaşamın ötesine geçmeyi ve Void kanalları üzerinden seyahat ederek hep masallarda anlatılan ve kainatın merkezi olarak bilinen Llyhn’de bir araya geldi.

Black Void hem tanıdık gelen hem de oldukça tuhaf ve gizemli bir yerde, karanlık ve egzotik bir ambiyans içinde geçmektedir. İnsan neslinden kalan topluluğun bir parçası olan karakterler şu rolleri üstlenirler:

  • Casus olarak görev alıp insanlığın son kalesini savunmak
  • Void kanallarında dolaşan kaşifler olarak kainatın ihtişamını ve zenginliklerini araştırmak
  • İnsanlığın uzun zamandır kayıp beşiği olan Dünya’yı bulmaya çalışmak
  • İnsanlığın soyunu devam ettirebileceği daha iyi bir yer bulmak ve topluluğun lideri olma görevini üstlenmek
  • Llyhn’in derinliklerini keşfetmek ve belki büyük bir imparatorluk kurmak
  • Gerçeklik perdesinin ötesindeki aydınlanmayı bularak varoluşun gerçek özünü keşfetmek; akılsız garabetlerle dolu Void’in içinde…

Those Who Would Be Gods

Black Void settinginin teması, canlı türleri ve lokasyonları yeni oyunculara; kahramanları bu uzun soluklu macerada oyunun konseptini tecrübe ederken, Ebedi şehrin iç bölgelerini keşfederken, Llyhn ormanlarının tehlikeli bölgelerinde dolaşırken veya tanrı olacakların yerleştiği Void’in gizemini araştırırken son derece yoğun bir şekilde veriliyor.

Those Who Would Be Gods macerası üç bölümden oluşuyor. İlk bölümde hikaye girişi verilirken bir yandan da yan hikaye bağlantıları veriliyor ve oyuncular isterlerse bu bağlantıların peşinden giderek hikayeyi genişletebiliyorlar. Her bölüm kendi içinde bir oyun olsa da düzenli ve uzun soluklu bir oyunda bütün hikayeler birbirine bağlanıyor. Macera yeni yaratılmış karakterler için oluşturulmuş olsa da, gelişmiş karakterlerle de oynanabilir.

Arbiter’s Screen

Dört panelli Oyun Yöneticisi Ekranı hem oyunculardan notlarınızı ve hesaplarınızı saklamanızı, hem kendinizi soyutlayarak oyuncuları atmosferin içine daha çok çekebilmenizi hem de oyun oynatırken işinize yarayacak temel bilgilere hızlıca erişebilmenizi sağlamaktadır.

Zar Paketi

Paket Black Void için tasarlanmış ve Q-Workshop tarafından üretilmiş 1 tane d4, 1 tane d6 ve 1 tane d12 barındırmaktadır.

 

 

Modiphius dükkanı için BURAYA TIKLAYIN

Black Void için BURAYA TIKLAYIN

Black Void’i DriveThruRPG üzerinden almak için BURAYA TIKLAYIN

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.