MTGA Yenilikleri ve İkinci BAN!!

Magic Arena’da Şubat Güncellemesi ve Yeni Ban!

Herkese merhaba!

Arena yayınlarını yapamıyor olsak da gelişmeleri düzenli olarak takip etmekteyim. Burada ise, önemli gelişmeleri paylaşmaya devam ediyorum.

Şubat Güncellemesi

14 Şubat akşamı gelen güncelleme ile MTGA biraz daha şekillenmeye başladı.

  • Deck Build arayüzü değişti. Artık desteleri oyun formatı ve hatta limited formata göre kategorize etmek mümkün. Decks sekmesine geldiğinizde sol üstte “All Decks” kısmından farklı kategorilere atlayabilirsiniz. Koleksiyon önizlemesi iki sıradan üç sıraya çıkabiliyor ve toplamadığınız kartları craftlamak istediğiniz zaman Craft moduna girebilmeniz için bir tuş eklendi. Eski filtreleme kriterleri hala durmakta.
  • Direct Challenge özelleştirildi. Artık Direct Challenge oyunlarında artık Bo1 veya Bo3 olarak oyuna girebiliyorsunuz. Kimin önce başlamayı seçebileceğine karar verebiliyorsunuz veya direkt olarak yazı tura atabiliyorsunuz.
  • Discord Entegrasyonu geldi.Direct Challenge hala ID üzerinden bağlantı sağlıyor, ama yeni Discord entegrasyonu sayesinde oyununuzu Discord üzerinden hostlayabilirsiniz. Böylece ID girmeye gerek kalmadan arkadaşınız oyuna dahil olabilir.
  • Kalite standartları arttırıldı. Daha doğrusu, gelişmeye ve yükseltilmeye devam ediyor. Oyunda kendini tekrar eden stackler için “Resolve All” seçeneği geldi. Bu da art arda tetiklenen özelliklere her seferinde onay verme durumunu ortadan kaldırıyor.

Orijinal Wizards Gönderisi

Ban ve Restricted Duyurusu

[mtg_card]Nexus of Fate[/mtg_card], [mtg_card]Rampaging Ferocidon[/mtg_card] kartından sonraki ilk ban olarak karşımıza çıktı. Şu anda Standard Bo1 formatta yasaklı, ama Traditional format ve diğer bütün formatlarda kullanıma açık durumda. Standard formatta Nexus kullananlara, ellerindekine eşdeğer miktarda MRWC (mythic-rare wild card) verildi.

Nexus aslında Magic: The Gathering standartlarına göre banlanabilecek kartlardan değil; ancak, oluşturabildiği uzun döngüler Arena gameplayini ve Arena oyuncularını olumsuz etkileyebilecek düzeyde. Yapımcılar, Arena gameplayinin özgün ve akıcı olmasını istedikleri için böyle bir karar aldılar. Esasen Nexus’un diğer formatlardaki durumu hala tartışma konusu.

Orijinal Wizards Gönderisi

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.