Alien Rol Yapma Oyunu!

Alien dünyası için yeni bir Rol Yapma Oyunu sistemi duyuruldu!

Herkese merhaba!

Uzun bir süredir özellikle Instagram hesabı, Twitch kanalı ve Discord sunucusu üzerinde aktiflik gösterirken, siteyi de biraz ihmal etmiştim. Yazıya başlamadan önce hazırlamakta olduğum inceleme yazıları olduğunu ve henüz bitmediğini, ayrıca YouTube kanalındaki anlatımların da Symbaroum sistemiyle devam edeceğini bildirmek isterim. Zaman konusunda birtakım sıkıntılar yaşamaktayım, ama elimden geldiğince içerik üretmeye devam edeceğim. Özellikle Discord ve Twitch üzerinden takip etmenizi tavsiye ediyorum.

Gelelim meseleye…

Coriolis, Mutant: Year Zero, Tales from the Loop, Forbidden Lands gibi rol yapma sistemlerini çıkaran İsveçli yayın firması Fria Ligan (Free League), Alien dünyasını ele alacak bir rol yapma sistemi çıkaracaklarını duyurdu. Bu duyuruyu, ufak bir fragman eşliğinde yaptılar:

Free League Publishing sadece yenilikçi tasarımlara sahip oyunların yayınlanmasını sağlamıyor, aynı zamanda bu oyunlar için konsept görseller ve fon müzikleri de üretiyor. Bu da firmanın daha dikkat çekici olmasını sağlıyor.

Firmanın ürünlerinden özellikle Coriolis ve Symbaroum’un yakaladığı eşsiz başarı, şahsen beni Alien konusunda da heyecanlandırdı. Oynama fırsatım olmasa bile (malum, insanımız D&D batağına saplanmış durumda) kurallarını incelemenin bile büyük bir esin kaynağı olacağına inanıyorum.

Sinematik anlatımlarla desteklenecek ve hızlı mekaniklerle oyunun tadının daha iyi alınmasını sağlayacak bu sistemin hikayeleri de 2183 yılında geçecek. Bor madenleri sayesinde dünya lideri olacağımız tarihin (!) 150 yıl sonrasında geçen uzay maceralarının nasıl olacağını şimdiden merak ediyorum doğrusu.

Sistem olarak Tales from the Loop ve Mutant: Year Zero’da kullanılan Year Zero Engine temel alınacak, ama Alien dünyasının uzaydaki soğuk karanlığını, korkuyu ve aksiyonu oyuncuya güzelce verebilecek şekilde düzenlemeler yapılacak.

Oyunun çıkış tarihi için 2019 deniyor, ancak kesin bir çıkış tarihi henüz mevcut değil.

Setting bilgisi ve detaylar için Alien RPG’nin sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.