by Shatargat

Merhaba.

Bu sayfada ücretli olarak oynattığım oyunlar hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Eğer hakkımda herhangi bir bilginiz veya fikriniz yoksa, “Hakkımda” sayfasını okuyabilir veya YouTube kanalımı ziyaret ederek ürettiğim içeriklere göz gezdirebilirsiniz.

Kurallar (ya da maddeler)

 • Oyuncum olun ya da olmayın, hobiyle ilgili merak ettiğiniz şeyleri istediğiniz zaman sorabilirsiniz.
 • Ben bu işi meslek olsun diye değil, içerik üretirken ve kitap yazarken ortaya çıkan ihtiyaçlarımı karşılayabilmek için yapıyorum.
 • Özel bir durum olmadıkça yeni oyun grupları oluşturmayı planlamıyorum.
 • Oyunlara katılmak için kural bilip bilmemeniz önemli değil, ama karakterinizin özelliklerine hakim olmanızı beklerim.
 • Bu hobinin adı ROL YAPMA oyunu olduğu için, karakterini canlandırmak yerine “min-max”, “powerplay” peşinde koşan arkadaşlar, oyunlarımdan keyif alamayacaklardır.
 • Fantasy Grounds desteği olan bütün oyun sistemleri için Fantasy Grounds Unity kullanılacaktır. Lisansım olduğu için Steam’in Fantasy Grounds Unity sayfasındaki demo sürümüyle oyuna katılabilirsiniz.
 • Oyun için bilgisayarınız, sabit internet bağlantınız ve çalışan bir mikrofonunuz olmalıdır. Kamera bir zorunluluk değildir, ama kullanılması her zaman için iletişimi ve oyundan alınan keyfi arttırır.
 • Oyun esnasında sıkıntılı gördüğünüz şeyler olursa, öncelikle işin bilmediğiniz ve oyun yöneticisine özgü bir arkaplanı olabileceğini göz önünde bulundurmanızı, yine de içinize sinmeyen durumları benimle konuşmanızı isterim. Karşıt düşüncelerimiz olsa dahi, konuşarak iki tarafın da tatmin olacağı ortak bir yol muhakkak bulunur. Önemli olan iletişim ve uzlaşmayı sağlayabilmektir. Sonuçta ben bu işi insanlarla iletişim kurabilmek için yapıyorum, siz de oyunuma keyifli zaman geçirebilmek için katılıyorsunuz.
 • D&D dışında, özellikle korku ve gerilim temalı birçok oyun sistemine hakimim ve bilmediğim sistemleri de hızlıca öğrenebilirim. Ekipçe D&D dışında bir sistemde oyun oynamak isterseniz, bu isteğinizi rahatlıkla değerlendirebilirim.
 • Ücretleri oyuna başlayacağımız hafta, oyun öncesinde, havale/EFT olarak alıyorum. Ayın 2. haftasonu oynuyorsak, her ayın 2. haftasının başında hatırlatmasını yapıyorum.
 • Haftada bir gün oyun oynatıyorum.
 • Herhangi bir sebepten ötürü oyunumuz ertelenirse (mesela elektrik ve/veya internet kesilmesi yaşanabiliyor), oyunu bir hafta erteleriz ve ödeme tarihi bir hafta atlar. Bu konuda oyuncu arkadaşları mağdur etmemek için elimden geleni yapıyorum.

Ücretlerle ilgili detaylar için admin@draconism.com üzerinden mail atabilir, Discord sunucumuza katılıp üyeler listesinden bana (Shatargat) özel mesaj atabilirsiniz.

Ücretli Oyunlar Rehberi’ne ulaşmak için TIKLAYIN!

Mevcut Oyunlar

Şu anda oynatmakta olduğum oyunlar ve uygunluk durumları aşağıdaki gibidir. Yeni bir oyun grubu oluşturmak isterseniz bana özel olarak ulaşın.

(Mayıs 2022) NOT: Şu anda pazar günleri haricindeki günler ve gündüz vakitleri müsaitim.

1. Oyun
Sistem: Dungeons & Dragons
Senaryo: The Wild Beyond The Witchlight
Oyun Günü ve Saati: Pazartesi 21:00 – 00:00
Oyuncu Sayısı: 4/4
Müsaitlik Durumu: DOLU
Bitirdiğimiz Senaryolar:

2. Oyun
Sistem: Call of Cthulhu
Senaryo: Masks of Nyarlathotep
Oyun Günü ve Saati: Salı 19:30 – 00:00
Oyuncu Sayısı: 5/5
Müsaitlik Durumu: DOLU
Bitirdiğimiz Senaryolar: –

3. Oyun
Sistem: Vampire: The Masquerade V5
Senaryo: İstanbul Kapanı (Kendi senaryom)
Oyun Günü ve Saati: Çarşamba 21:00 – 00:00
Oyuncu Sayısı: 4/4
Müsaitlik Durumu: DOLU
Bitirdiğimiz Senaryolar:

4. Oyun
Sistem: Dungeons & Dragons
Senaryo: The Red Opera (3rd party senaryo)
Oyun Günü ve Saati: Pazar 16:00 – 22:00
Oyuncu Sayısı: 3/4
Müsaitlik Durumu: DOLMAK ÜZERE
Bitirdiğimiz Senaryolar: Baldur’s Gate: Descent into Avernus, Tyranny of Dragons: Hoard of the Dragon Queen, Tyranny of Dragons: Rise of Tiamat, Return to Ravenloft: Curse of Strahd, Call From The Deep (3rd party senaryo)