DRACON sizlerle!

by Ekin

Herkese merhaba!

Son birkaç senede masaüstü rol yapma oyunlarının (ryo/müryo, daha alışık olduğunuz tabirle FRP) sanal mecralarda daha sık bir şekilde oynanmakta olduğu, su götürmez bir gerçek. Gerek şehir farklılıkları, gerek zaman ve ulaşım sıkıntısı gibi sorunları ortadan kaldıran bu metot daha da yaygınlaşmakta. Biz de bu sebeple bir sanal masaüstü rol yapma oyunu etkinliği düzenleyelim istedik. İlk defa böyle bir işe girişeceğimiz için ne kadar iyi, düzgün ve hedeflediğimiz kapsamda olacağını kestiremiyoruz ama güzel geçerse ve devam ederse, daha güzel bir noktaya getirmeye çalışacağız. Belki ileride sürpriz hediyelerimiz bile olabilir 🙂

Nasıl Olacak?

  • 21 Ocak – 3 Şubat arasında oyun yöneticileri form doldurarak gerekli bilgileri bize gönderecekler.
  • 4 Şubat – 8 Şubat arasında oyuncu kayıtları olacak.
  • Oyuncular ve oyun yöneticileri, etkinlik için açtığımız Discord sunucusunda buluşacaklar ve herkes, ait olduğu “oyun masasıyla” ilgili gerekli rolü alarak katılım gösterecek.
  • Oyun yöneticileri, oyunların duyurusu gerçekleştiği vakit Discord sunucusuna katılıp, gerekli ön paylaşımları hazırlayabilecek.
  • Her kanala özel müzik botu ayarlamaya çalışacağız.
  • Oyunlar Fantasy Grounds ve Roll20.net üzerinden gerçekleşecek.
  • Etkinlik bitiminde herkesin rolü geri alınacak ve kanallar temizlenecek. Yine de sunucunun #sohbet kanalında iletişim kurabileceksiniz.

Ne Zaman Olacak?

Yukarıda belirtildiği gibi:
21 Ocak – 3 Şubat arasında oyun yöneticilerinden,
4 Şubat – 8 Şubat arasında oyunculardan gerekli bilgilerin alınacağı kayıt formları paylaşılacak.

Oyunlar 9 – 10 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek. Daha spesifik bilgi için lütfen facebook sayfasındaki ve Discord sunucusundaki duyuruları takip edin.

Amacımız, online mecralardaki insanları bir araya getirmek, oyun yöneticilerine farklı sistemleri oynatma/test etme imkanı sağlamak, topluluğu geliştirmektir. Bu noktada sizden iki ricamız var. Birincisi, bu etkinliği paylaşın ve ilgilenecek herkese duyurun. İkincisi ise, oyun yöneticisi veya oyuncu olarak üstünüze düşen sorumluluğu gerçekleştirin.