Oyuncu kayıtları açıldı!

Herkese merhaba!’

DRACON uzun zamandan sonra etkinliklerine devam ediyor!

Bu etkinlikte, yalnızca FREE LEAGUE PUBLISHING oyunlarını sergileyeceğiz ve umuyoruz ki hem eğlenecek, hem de değişik oyunlar göreceksiniz.

Hatırlatma olması için bazı maddelere değineyim:

  • Oyunlarımız dijital ortamda gerçekleşeceği için düzenli bir internet ve bilgisayar erişimine sahip olmanız gerekmektedir.
  • Oyunlar sesli iletişimle gerçekleşeceği için çalışan bir mikrofonunuz olmalıdır. Eğer bastıramadığınız bir arkaplan gürültüsü varsa, lütfen “Bas-Konuş” özelliğini çalıştırın.
  • Oyunlara katılmak için hiçbir ön bilgi bilmenize gerek yoktur, ama önden araştırma yapmanız (ve varsa kanalımızdaki anlatımlara bakmanız) size avantaj sağlayacaktır.
  • Oyuncu katılım formu, 29 Nisan 12:00’da kapatılacaktır. Sonrasında gelecek olan talepleri, yalnızca boş yeri olan oyunlar için kabul edebiliriz. Katıldığınız oyunun bilgisi ise 29 Nisan akşamı 21:00’da yayınlanacaktır.
  • Etkinlik 30 Nisan 2022’de, 13:00’da başlayacaktır!
  • Etkinlik vakti, haber vermeden etkinliğe katılmayan kişiler kara listeye alınacaktır.
  • Discord sunucumuza katıldığınızda Acolytes rolünüzü almayı unutmayın. Botlar bazen düzgün çalışamayabiliyor, eğer rol almaya çalıştığınızda olmuyorsa Ascendantes Draconis rolündeki herhangi birine veya direkt bana (Shatargat) özel mesajla bildirebilirsiniz.

Bu noktadan sonra size formu doldurmak ve cuma akşamı hangi oyuna katıldığınızı öğrenip, sunucuda vaktinde hazır bir şekilde beklemek kalıyor.

İYİ EĞLENCELER!

Oyuncu Katılım Formu için TIKLA!

Discord davet linki için TIKLA!

OYUN DETAYLARI

MASA 1: ALIEN RPG
GM: Hasan Oğuz
Oyun Adı: Fallout
Platform: Fantasy Grounds Unity
Tanıtım Yazısı:

Herkesin harcanabilir olduğu, her köşe başında ölümün kol gezdiği sınır bölgesine hoş geldiniz.

Sınır Bölgeleri çalkantı içerisinde, kimliği belirsiz gemiler hem UPP(United Progressive Peoples) hem da UA(United Americas) kolonilerini biokimyasal silahlarla bombalıyor. Düzinelerce koloni enfeksiyonun etkisiyle yok olmuş durumda. İlk anda atomlarına ayrılıp ölmeyenleri ise ölümden beter bir kader bekliyor, mutant bir canavara dönüşmek.

Sınır tam bir barut fıçısı, UPP ve UA birbirini suçluyor, savaş tamtamları çalıyor. Mega-Şirketler ise savaşın ve getireceği karın beklentisi ile ellerini ovuşturuyor, kanlı ellerini.

Oyunumuzda Tark-Weyland istasyonunda yabancı-bakteri uzmanı bilim insanları Professor Cléas ve Dr. Tajami ve onların android yardımcıları myra ile beraber bilinmeyen düşmanın salgını ile yeni bombalanmış LV-187 kolonisinden gelen raporların anlattıklarını yerinde araştırmak için yola çıkıyorlar. Onları taşıyan kargo gemisinin kaptanı ise başka dedikodular duymuş, Bu bir XX121 xenomorph salgını. LV-187 Independent Core System Colonies’e (ICSC) bağlı olsa da ICSC sadece bir UPP kuklası. Bir taraftan Three World Empire (3WE) koloniyi ele geçirmek için kraliyet komandolarını gönderse de ICSC ve UPP müttefikleri savaşa hazır.

Oyuncularımız politik bir krizin göbeğine düşmek üzere. Hem de korkunç canavarların kol gezdiği politik bir krizin göbeğine.

Uzayda kimse çığlıklarınızı duyamaz.

MASA 2: CORIOLIS
GM: Yiğit Akgün
Oyun Adı: Tamir & Rüyalar Sarayı
Platform: Roll20
Tanıtım Yazısı:

Tamir ve Rüyalar Sarayı, uzun campaignler arasına gidebilecek kısa bir maceradır. Hikaye, yalnız bir asteroidin kayıp bir cennete dönüştüğü bir mekanda geçmektedir. Bu senaryo, trajedi seven ve karakterlerin rollerini yapmayı seven kişiler için özel tasarlanmıştır.

Macera oyuncuların hasarlı bir gemiyle mahsur kalmasıyla başlar. Bu gizli ve kayıp cennette aslında olanların görünen şekilde olmadığını fark ederler.

MASA 3: FORBIDDEN LANDS
GM: Mehmet Can İlik
Oyun Adı: Long Harbour Üzerindeki Gölge
Platform: Roll20
Tanıtım Yazısı:

Doğu’nun elfleri yüz yıllar önce bir nehrin yanına yerleşke kurmuşlardı. Bu yerleşkedeki bir büyücünün yürütmekte olduğu büyü çalışması en nihayetinde kasaba elflerinin akıl sağlığını yitirmesine sebep oldu. Büyü çalışmasının arkasındaki büyücü batıdaki bu toprakların daha ötesindeki adalara sürgün edildi ve elfler yeni bir tanrıya ibadet etmeye başladılar. Bügün kutsal av bölgesi olarak bilinen ve batı’da bulunan ormanlara çok büyük yeraltı tapınakları inşa edildi. Akıl sağlığını yitirmiş olan elfler av bölgelerine sürüldü ve birbirlerini katletmeye başladılar. Öldürmüş oldukları elflerin yakutlarını* parçalıyor ya da göğüslerinden sökerek cesetlerinin yanına atıyorlardı. Bu yakutlar sahiplerinin hatıralarını taşıyan ve en bilineni perde’nin kolyesi gibi değerli yadigarların üretiminde kullanılmakta.

Yıllar sonra insan ırkı elflerin bugün yıkılmış olan yerleşkelerinden birine yerleşerek Long Harbour isimli kasabanın temelini attılar. Öldürülmüş elflerin cesetlerindeki yakutları bulan bir zanaatkar ilk yadigarı (Perde’nin Kolyesi) üretti. Bugün ise bu zanaatkarın halefi olan Gun isimli kişi bu yadigarı ve onun barındırdığı bütün sırları taşımakta. Long Harbour’un bir kaç yerlisinin kutsal av bölgesinde bulunan unutulmuş tapınakları keşfetmesiyle birlikte, The Severed Raven adını verdikleri yeni tanrıya inan bir tarikat kurdular. Ve bu tarikatın inançları doğrultusunda kutsal av bölgesinde tanrılarının bu dünya üzerindeki bedeni dolaşmaktaydı. Fakat tarikat kendisini meraklı gözlerden iyi bir şekilde saklayabildiği için perde arkasında ne olduğu kimse tarafından bilinmiyor. Günümüzde ise kasabanın av grupları gün geçtikte yola çıkan kişilerden daha az olarak kasabaya dönmeye başladı. İşin ilginç tarafı ise av grubu başlarına ne geldiğini hatırlamadıklarını iddia etmekte ve hafızalarını zorladıklarında ise yoğun bir başağrısı yaşayarak bilinçlerini kaybekmektedirler. Yalnızca Gun isminde bir kişi dönülen bir av partisi sonrasında yaşananları anlatmış olsada, kasabalılar ona inanmamıştı. Ve şimdi Gun’un varlığından emin olduğu ve kasabanın akibetini yok oluşa sürükleyeceğine inandığı bu varlıktan kurtulmak maceracıların hünerlerine kalmıştır.

*Yakutlar elflerin vücudunda zaman geçtikçe doğal olarak büyüyen ve elflerin ruhlarını barındıran değerli bir taş.

MASA 4: TALES FROM THE LOOP
GM: Uğur Hasköy
Oyun Adı: Perili Ev
Platform: Roll20
Tanıtım Yazısı:

1953 yılında, magnetron etkisi ile havada uçan araçların yapımına Rusya’da başlandı. 1961 yılında, Japon firması Iwasaki kendi başına dengede duran makineleri yani robotları üretmeyi başardı. 1969 yılında, Riskenergy tarafında İsviçre’nin Malaren adalarında, Loop adı verilen parçacık hızlandırıcısının inşası tamamlandı. Hikayemiz ise seksenlerde; Malarin adalarının çevresinde, yaklaşan All Hallows’ Eve and All Saints kutlamalarıyla başlıyor. Tamamıyla sıkıcı, tekdüze bir hayat yaşayan kahramanlarımız ise 10 ile 15 yaşları arasında her gün okula gidip, okul çıkışı atari salonunda harçlıklarını harcayıp, futbol ya da tiyatro seçmelerine katılıp, ardından da akşam ev ödevlerini yapan, bunlar yetmezmiş gibi aileleri ya da çevreleriyle sorun yaşayan çocuklardan oluşuyor. Halloween arifesi yaklaşıyor, şehirin bazı kesimlerinde Halloween için hazırlıklar yapılmaya başlandı. Çocuklar arasında anlatılan, korku hikayeleri tüm koridorlarda yankılanıyor.

Farentuna kasabasının güney kesiminde ormanın içinde yer alan terk edilmiş bir evle ilgili hikaye de bunların arasında; Karrströms’ların evi. Her biriniz bu yaşınıza kadar bu şekilde anlatılan hikayeleri çok duydunuz. Eski terkedilmiş evlerin hayaletli olduğuna dair hikayeler. Çocuklar bu evlerin içine kim korkmadan girebilir, gençler ise tüm bir geceyi bu evde geçirmeye kim cesaret edebilir gibi söylemlerde bulundular. Bu hikayeler çoğunlukla boş ve sadece diğerlerini korkutmak için anlatılan hikayeler fakat bu evle ilgili hikaye ise gerçek.

MASA 5: VAESEN
GM: Ekin Ergün
Oyun Adı: Bir Kış Masalı
Platform: Fantasy Grounds Unity
Tanıtım Yazısı:

“İlgilenenlerin dikkatine,

Adım Constantine Constantinovich. Rusya Krallığı’nın batısında kalan Ingria’da, Jamburg’un kontuyum. Topluluğunuzun ünü, görülmemişleri gözlemleme ve açıklanamayanları anlama yolunu arayanlar arasında oldukça büyüktür. Yaptığınız çalışmalara saygım büyüktür, ve sizin gibi, ben de kainatın gizemleriyle ilgili cevaplar aramaktayım.

Kış ortası olmasına rağmen, sizin ilginizi çekebilecek bir toplantı olan Conclavum Sub Rosa’yı düzenlemekteyim. Bu toplantı, farklı branşlara, ama benzer ilgi alanlarına sahip, simyanın üstün yetenekleriyle daha derin anlayışların arayışında olabilecek kişileri bir araya getirecektir.

“Topluluk” mensubu olan kişileri de aramızda görmek, büyük bir onur ve zevk olacaktır. Sizleri, Jamburg’un hemen dışındaki rezidansımda, Aralık’ın yirmisinde, hayatın sırlarına ve gizemlerine dayalı, derin bir istişare için bekliyor olacağım.

Sevgi ve saygılarımla,

Kont Constantine Constantinovich

NOT: Her şey bağlantılıdır!”

Vaesen, 19. Yüzyıl İskandinavyasında geçen, folklorik korku ve gizem temalarını barındıran bir oyundur. Oyuncular, doğaüstü varlıkları ve olayları araştıran bir topluluğun üyeleri olarak, İsveç dolaylarında düzenlenen bir etkinliğe katılmak için yola çıkacaklar ve başlarına gelen ilginç olaylardan sağ kurtulabilmek için mücadele edeceklerdir.

MASA 6: SYMBAROUM
GM: Efekan Uydaş
Oyun Adı: Vaat Edilmiş Topraklar
Platform: Roll20
Tanıtım Yazısı:

Kara büyünün harap ettiği Alberetondan uçsuz bucaksız nehirleri, gür ormanları ve verimli toprakları olan Ambria’ya doğru yola çıktınız. Yolculuk zorluydu kardeşlerinizin ve arkadaşlarınızın coğu açlıktan, yorgunluktan ya da vahşi hayvanların saldırıları yüzünden can verdi. Ne kadar uğraşsanızda kara kış sizi yakaladı ve artık hiçbir şey eskisi kadar kolay olmayacak.

(Hazır karakter temin edilecektir, kendi karakterini yapmak isteyenler discorddan iletişim kurabilir: protoon#9835)