[RPG NEWS] Unearthed Arcana: Feats for Races

Irklara göre Feat seçenekleri eklendi!

Geçen hafta Skill kullanımlarını destekleyen Feat seçenekleri çıkarmış olan Unearthed Arcana, bu hafta ise ırklara yönelik olarak Feat seçenekleri paylaşıyor! Player’s Handbook’taki her ırk için getirilen Feat seçenekleri bazı ırklar için üçer, bazıları içinse ikişer tane olacak şekilde, toplamda 27 değişik Feat’ten oluşuyor.

İki farklı ırk için iki farklı Feat seçeceğim ve dökümanın geri kalanı için de biraz gözatıp kendimce bir yorum ekleyeceğim.

Dragonborn – Dragon Hide

Ejderha atalarınızın kudretini taşıdığınız için şu özellikleri kazanırsınız:

  • Strength veya Charisma skoru, en fazla 20 olabilecek şekilde, 1 artar.
  • Tırnaklarınızın ucundan pençeler çıkarabilirsiniz. Bunun için “action” harcamazsınız. Çıkardığınız pençeler 1d4+STR kadar hasar verir.
  • Pullarınız sertleştiği için zırh giymediğinizde +1 AC kazanırsınız.

Human – Human Determination

İnsan azmi bazen erişilemeze erişmeyi sağlayabilir. Bu da size şu özellikleri kazandırır:

  • Seçtiğiniz bir  beceri skoru (Ability Score), en fazla 20 olacak şekilde, 1 artar.
  • Short veya Long rest yapana kadar 1 kez kullanmak üzere; bir saldırı zarı, deneme zarı veya kurtarma atışını avantajlı olarak atabilirsiniz.

Yeni Feat seçeneklerinin ortak noktası, neredeyse hepsinin Ability Score yükseltiyor olması gibi duruyor. Bunun dışında, karaktere en azından iki farklı özellik sağlıyorlar. Wood Elf Magic ve Bountiful Lucky ise daha farklı ve kritik beceriler kazandırdıkları için ekstraları yok. Şahsen bu seçenekleri geçen haftakinden daha başarılı buldum. Skill üzerine olanlar biraz abartı duruyor ama bu yeni özellikler ırkların varlığını bir nebze daha yoğunlaştırmış durumda.

Dökümanın tam haline bakmak için TIKLAYIN

Geçen haftaki dökümanın anketi için TIKLAYIN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir