Masks of Nyarlathotep – 2. Deneme (Oyuncu Alımı)

Masks of Nyarlathotep – 2. Deneme (Oyuncu Alımı)

Beklenen duyuru geldi!

Herkese merhaba.

Hatırlarsanız, geçen sene Temmuz civarında bir oyun duyurusu yapmıştım ve ardından Call of Cthulhu rol yapma sisteminin uzun soluklu senaryosu olan Masks of Nyarlathotep senaryosuna başlamıştık. Ancak oyun, birtakım sebeplerden ötürü iki oturum sonra iptal olmuştu. Kısa zaman önce Twitch yayınları aracılığıyla gönderilen destekler sayesinde iki aylık Syrinscape aboneliği aldık ve bu da beni ikinci bir deneme için heveslendirdi.

Aşağıdaki başlığa tıklayarak oyun hakkındaki detayları öğrenebilir ve en alttaki formu doldurarak katılım talebinizi bana ulaştırabilirsiniz. Oyun Fantasy Grounds üzerinden oynanacak ve yayını yapılacaktır. Her ne kadar tanıdıklarıma, Patreon patronlarına, Twitch abonelerine ve donörlere öncelik tanıyacak olsam da hedeflenen oyuncu sayısına ulaşılamaması durumunda (geçen sefer iki oyuncu vardı) oyuna dahil olmanız son derece olasıdır. Çekinmeyiniz.

Masks of Nyarlathotep

1921’de Peru’da gerçekleşecek bir keşif gezisi, dünyanın kaderini değiştirecek olayların tohumlarını yeryüzüne serpecektir.

Aradan geçen dört yıl sonrasında, 1925’te, olayların seyri kendini gösterdiği zaman araştırmacılar Amerika’dan başlayan ve dünyanın dört bir yanına; İngiltere, Mısır, Kenya, Batı Avustralya ve Çin’e kadar uzanan büyük ve tehlikeli bir maceraya atılarak dünyayı hazin sonundan kurtarmaya çalışacaklar. Kaosun hüküm süreceği bu esrarengiz maceraya katılmak istiyorsanız aşağıdaki gereksinimleri okuyun ve eğer kendinize uygun olduğuna inanıyorsanız hemen alttaki formu doldurun:

 • Oyun sanal mecrada, Fantasy Grounds üzerinden oynanacaktır.
 • Oyun, Prologue dahil olmak üzere, 8 bölümden oluşmaktadır ve haftada bir oynandığı sürece bir seneden uzun sürecektir. Eğer uzun soluklu (2 haftadan uzun süre) mola vermeyi planlıyorsanız (tatile gitmek, yurt dışına gitmek gibi) katılmamanızı tavsiye ediyorum.
 • Oyunculuğuna ve düzenli katılımına kendimi referans gösterebileceğim kişilere, Patreon üzerinden patronluk alanlara, Twitch kanalının abonesi olanlara, Twitch’te destek gönderenlere öncelik tanıyacağım. Ancak, bu demek değildir ki diğer insanlara fırsat tanınmayacak. Doğal olarak bana destek gösteren insanlara öncelik vermeyi tercih ederim, ama kapımız bu işin altından kalkabileceğine inanan herkese açıktır.
 • Mikrofonunuz ve oyun ortamınız ayarlanmış olmalıdır. Kısık ses, cızırtılı ses, arkaplan sesi gibi şeyleri kesinlikle istemiyorum.
 • Oyunlar akşam vakti oynanacaktır ve oturumlar 2 saat ile 4 saat arası sürecektir. Eğer hazırlıklıysam ve oyuncular da uygunsa, gece 02:00 sularını çok geçmemek kaydıyla daha uzun sürecek oturumlar da gerçekleştirilebilir.
 • Oyunu Syrinscape aboneliğimiz oldukça oynatmayı düşünüyorum. Eğer bütün oyuncular İstanbul’dan olursa Syrinscape aboneliğimizi yenileyemediğimiz durumda masaüstü olarak oyunu devam ettirebiliriz. Syrinscape aboneliği, yayınlarda gelen desteklerle alınmaktadır.
 • Oyunlar Salı, Perşembe veya Pazar günlerinin birinde oynanacaktır. Cumartesi akşamları yayınını yaptığım D&D Dragon Heist oyunu biterse, oyun otomatik olarak Cumartesi akşamına çekilecektir. Tabi öncesinde bir konuşup durum değerlendirmesi yaparız.
 • Oyuna katılmak için Call of Cthulhu 7th Edition kurallarına hakim olmanıza gerek yoktur; ama canlandırma nedir, rol yapmak nedir gibi şeyleri biliyor olmanıza ve biraz da tecrübeli olmanıza gerek vardır.
 • Oyuna katılmak için Cthulhu Mythos’u bilmenize gerek yoktur. Call of Cthulhu’nun “farklı bir evren” olmadığını, gerçek hayatın alternatif bir yorumu olduğunu bilmenize gerek vardır.
 • Syrinscape bitince beni kandırıp veya gaza getirip oyun oynatmaya devam ettirebilirsiniz, ancak böyle bir durumda arkaplan müziklerini Spotify’dan açmayı tercih ederim. Discord’un Spotify playlist paylaşımı özelliği sadece Premium üyeliklerde çalıştığı için opsiyonel olarak bir Spotify Premium üyeliği bulundurmanız güzel olabilir.

[collapse]

Masks of Nyarlathotep Başvuru Formu

KullanıcıAdı#1234 formatında olacak
 • İstanbul - Avrupa
 • İstanbul - Anadolu
 • Diğer

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.