Notice: Undefined index: passwordless_html in /home/draconis/public_html/wp-content/plugins/loginizer/init.php on line 324
Irklar #13: Firbolg (Volo’s Guide to Monsters) – DRACONISM
Irklar #13: Firbolg (Volo’s Guide to Monsters)

Irklar #13: Firbolg (Volo’s Guide to Monsters)

Herkese merhaba! Irk anlatımlarına Firbolg ırkı ile devam ediyorum!Tam Bir Druid Irkı

Firbolg derin ormanlarda zamanlarını geçirmeyi tercih eden, ormanları kalesi bellemiş bir ırktır. Uzun, yatık, sivri kulaklarıyla, maviden griye dönük solgun tenleriyle, kabarık ve genellikle kıvırcık olan saçlarıyla bu ırk; druid olmak için biçilmiş kaftandır. Doğa

içerisinde sessiz sedasız bir şekilde huzur bulmaya çalışırlar ama gerek duyulduğunda silahlarıyla ve druidik güçleriyle hemen sorunu çözerler.

Mevsimler değişirken işe koyulurlar ve sıcak mevsimlerde topladıkları yemiş ve meyveleri soğuk mevsimlerde hayvanlarla paylaşırlar. Bir firbolgun gözünde en kötü şey açgözlülüktür. Herkes sadece ihtiyacı olanın peşinden giderse dünya daha sağlıklı bir yer olur. Firbolglar materyallere çok değer vermezler. Sonuçta bir parça opal veya zümrüt sizi kışın soğuk rüzgardan korumaz, bittiği zaman yeni erzak çıkarmaz.

Firbolgların druidik büyü becerilerine karşı doğal bir yetenekleri vardır. İçgüdüleriyle doğayı hisseder, anlar, şekillendirir ve korurlar. Druid olmuş bir firbolg, bir kale komutanıymışçasına doğaya hizmet eder. Vereceği her kararda yalnızca kendi kabilesini değil, bulunduğu ortamı ve habitatı da göz önünde bulundurur. Açlık olduğu zaman bölgeyi kurutmak yerine açlık ölmeyi tercih ederler. Herhangi bir tehlike durumunda öncelikle sabırlı ve barışçıl bir yaklaşım gösterirler ama işe yaramadığı durumlarda direkt olarak aksiyona geçerler.

Yaklaşık olarak otuzlarında ergenliği tamamlayan bu ırk, 500 sene civarı yaşayabilmektedir.

Alternatif Firbolg

Firbolgların genel yapısı gördüğünüz şekildedir. Kabul etmek gerekirse roleplay mevzusunu biraz kısıtlıyor, en azından temellere bağlı bir şekilde ele aldığımız vakitte. Sınıf olarak Druid dışında Ranger veya Fighter da seçebilirsiniz. Doğayla güçlü bir bağı olan bir ırk söz konusu olduğu için konseptin dışına çıkmaya başladığınızda ırksal anlamda yalnız kalabilirsiniz. Mesela mistik büyü sanatını öğrenmeyi hedefleyen, hatta bu konuda ilerleme kaydetmiş bir Firbolg olabilirsiniz; ama geleneklere karşı gelmiş sayılırsınız ve bunun bir yansıması muhakkak olacaktır. Firbolglarda sınıflar aileden gelir, genellikle babanız ne iş yapıyorsa siz de o işi yaparsınız. Aynı şekilde, barışçıl bir firbolg olmamayı seçebilirsiniz, ama o zaman da sizden yaşlı olanlar ceza verebilir veya sürgüne yollayabilir. Yaşadığı habitat bir şekilde büyük zararlar görmüş, kabilesi bir sebepten dağılmış yetim bir firbolg da olabilirsiniz. Tamamen hayal gücünüze kalmış bir durumdur bu. Unutmayın, yapılacak her tercihin bir karşılığı muhakkak olacaktır.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.